2016 Mads Pedersen, Team Stölting

2015 Andreas Vangstad, Team Sparbank SØR
2014 Kasper Klostergaard, RIWAL Platform
2013 Asbjørn Kragh Andersen (Team Tre-For)
2012 Angelo Furlan, Christina Watches-Onfone
2011 Michael Mørkøv, team Saxobank sundgard
2010 Jens Erik Madsen, Team Designa Køkken
2009 Daniel Fodder, Team Concordia
2008 Lars Ulrich, Team Energi Fyn
2007 Michael Berling, Glud & Marstrand Hors
2006 Alex Rasmussen, Team Odense Energi
2005 Jacob Moe Rasmussen, Team GLS
2004 Jacob Moe Rasmussen, Team PH
2003 Jacob Moe Rasmussen, fakta
2002 Jacob Moe Rasmussen, EDS-fakta
2001 Nicolai Bo Larsen, C S C – Tiscali
2000 Morten Sonne, Team fakta
1999 Nicolai Bo Larsen, home-Jack & Jones
1998 Brian Walton, Saturn – Canada
1997 Michael Steen Nielsen, Køge
1996 Michael Sandstød, DCU/Bane
1995 Johan Fagrell, Sverige
1994 Marc Strange Jacobsen, Ordrup
1993 Kim Marcussen, Amager C.R.
1992 Kim Marcussen, Amager C.R.
1991 Claus Holm, Amager C.R.
1990 Søren Christiansen, C.C. Gladsaxe
1989 Benny Pedersen, Hobro
1988 Vagn Scharling, Dansk Cykle Ring
1987 Benny Pedersen, Hobro
1986 Vagn Scharling, Dansk Cykle Ring
1985 Kim Kronborg, Herning
1984 Niels Ole Hald, Hammel
1983 Michael Marcussen, Esbjerg
1982 René Byrgesen, Roskilde
1981 René Byrgesen, Roskilde
1980 Eigil Sørensen, Herning
1979 Jon Rangfred Hansen, Norge
1978 Jan Høegh, Hillerød
1977 Henning Jørgensen, Herning
1972 René Dillen Belgien
1971 Jørgen Schmidt, Randers
1969 Verner Blaudzun, Herning
1968 Verner Blaudzun, Herning
1967 Johnny Knudsen, Fyns Cykle Ring
1966 Johnny Knudsen, Nyborg
1965 Jens Andersen, Holstebro
1964 Ole Højlund, Aarhus A.C.
1963 Jens Peter Ilsøe, Randers
1962 Jens Peter Ilsøe, Randers
1961 Leif Larsen, Fyns Cykle Ring

1960 Knud Enemark, Aarhus A.C.
1959 Poul Nielsen, Esbjerg
1958 Mogens Tvilling, Randers
1957 Bendy Pedersen, Fyns Cykle Ring
1956 Bendy Pedersen, Fyens Bicycle Club
1955 Leif Lund Nielsen, Aarhus
1954 Jørgen Frank Rasmussen, A.B.C.
1953 Helmuth Hansen, Randers
1952 Leif Johs. Nielsen, A.B.C.
1951 Stig Nedergaard, Fyens Bicycle Club
1950 Evert Larsson, Sverige
1949 Poul Dideriksen, Næstved
1948 Bent A. Nielsen, C.C.
1947 Viggo Hansen, Fyns Cykle Ring
1946 Rudolf Rasmussen, K.C.K.
1945 Tor Mikkelsen, Fyns Cykle Ring
1944 Christian Pedersen, Horsens
1943 Georg Sørensen, Fyens Bicycle Club
1942 Christian Pedersen, Horsens
1941 Rudolf Rasmussen, K.C.K.
1940 Frode Sørensen, A.B.C.
1939 Georg Sørensen, Fyens Bicycle Club
1938 Bent A. Madsen, Fyns Cykle Ring
1937 Emanuel Hansen, Fyens Bicycle Club
1936 Arthur Johansen, Fyens Bicycle Club
1935 Arthur Johansen, Fyens Bicycle Club
1933 Arthur Johansen, Fyens Bicycle Club
1931 Vladimir Christiansen, K.C.K.
1930 Henry Hansen, København
1929 Oluf Clausen, Odense
1928 Orla Jørgensen, A.B.C
1927 H. P. Hansen, Odense
1926 Eigil Jensen, Odense
1925 Erik Andersen, FIX
1924 Hans Eriksen, Odense
1923 Svend Aage Johansen, L.C.C
1913 Carl Andreasen, D.C.R.
1912 Johan Jensen, Odense
1911 Niels Poulsen, Odense
1910 F. Rosted, København
1908 Godtfred Olsen, København
1907 Ernst Jensen, København
1906 H. P. Larsen, Odense
1905 Ernst Jensen, Odense
1904 H. P. Hansen, København
1903 Carl Andreasen, Odense
1902 H. P. Larsen, Odense
1901 H. P. Larsen, Odense
1900 Hans Nielsen, Ørbæk
1899 O. Jensen, København
1898 O. Wahlquist, Uggerslev
1897 Henrik Henriksen, Saaderup
1896 “Dødt løb” mellem J. P. Andersen, Odense og Knud Mortensen, Kerteminde
1895 Knud Mortensen, Munkebo
1894 H. A. Gregersen, Kerteminde